LEGO 10338 Ikoner Humla
🚚 Lagerstatus
🟡 Få på fjernlager - Forventet leveringstid 12 hverdage. Forventet levering: 04. Jun
Leverans och frakt
Leverans och frakt
För varor i lager kan du generellt förvänta dig att din beställning skickas samma dag som den görs (om du beställer före kl. 17.00).
Denna leveranstid kan förlängas under högtrafik.
På produktsidan kan du se om produkten finns i vårt eget lager eller om den finns i ett fjärrlager med längre förväntad leveranstid.
Om du har beställt varor från både ett fjärrlager och ditt eget lager skickas beställningen i allmänhet först när alla varor finns i lager/fjärrlagret har skickat dina varor.
OBS: I sällsynta fall skickas hela/delar av din beställning direkt från fjärrlagret – i dessa fall kan vi inte garantera att samma leveransmetod som valdes i kassan används.
Storleksguide
STORLEKSGUIDE
| STR | Bröst (A) | Midja (B) | Höft (C) | Höjd (D) |
|---|---|---|---|---|
| CM | CM | CM | CM | |
| 4-6 | 58–64 | 110–120 | ||
| 8-10 | 66–74 | 130–140 | ||
| 12-14 | 76–84 | 150–160 | ||
| S | 90 | 80 | 94 | 180 |
| M | 96 | 86 | 100 | 182 |
| L | 104 | 92 | 106 | 182 |
| XL | 112 | 98 | 112 | 182 |
| XXL | 120 | 104 | 118 | 182 |
Beskrivning
Beskrivning
LEGO 10338 byggkloss
Återupptäck din passion för Transformers-universumet med LEGO® Icons Transformers Bumblebee (10338) byggprojekt för vuxna. Skapa en minutiöst detaljerad modell av den ikoniska robotactionfiguren från 1980-talet som kan omvandlas från Autobot- till fordonsläge. Autoboten har rörliga leder, en jonblaster och en jetpack. Ett faktablad med humlefakta kompletterar den iögonfallande visningsmodellen.
LEGO Builder-appen innehåller en digital version av bygginstruktionerna som medföljer Transformers Bumblebee-byggsetet. Här kan du zooma in och rotera din modell i 3D, spåra och spara dina framsteg och utforska nya byggset.
Bygg-själv-setet blir ett uppslukande projekt för dig själv eller en perfekt presentidé för alla som älskar Transformers-samlarföremål. Utforska ett avkopplande alternativ med det inspirerande utbudet av LEGO-byggset (säljs separat) som är speciellt utformade för vuxna.
Transformers byggsats för vuxna med robotactionfigur - LEGO® Icons Transformers Bumblebee är ett byggprojekt för sci-fi-filmsentusiaster
Vad finns i lådan? - Allt du behöver för att skapa en Transformers Bumblebee actionfigur med rörliga leder, en jonblaster och en jetpack, plus ett faktablad
En LEGO® robotmodell – Repliken av Bumblebee från Transformers kan omvandlas från autobot- till fordonsläge
Visa upp som ett LEGO®-fordon eller Autobot – Posera Bumblebees rörliga leder eller fånga honom som en ögonblicksbild mitt i förvandlingen för ett dynamiskt utställningsobjekt som passar i alla hem eller på arbetsplatser.
Transformers Robot Present till Vuxna – Ge bort LEGO® Icons DIY-kitet som present till Transformers-fans och sci-fi-filmsentusiaster
Innehåller digitala bygginstruktioner – LEGO® Builder-appen innehåller en digital version av bygginstruktionerna som medföljer denna LEGO Icons Transformers Bumblebee-figur
Stresslindrande LEGO®-projekt för vuxna – Detta LEGO Icons-projekt är en del av en serie avancerade byggset designade för vuxna
Storlek – Autoboten i 950-delssetet är över 25 cm hög, och i fordonsläge är figuren över 8 cm hög, 22 cm lång och 11 cm bred.
- Byggsats
- Flerfärgad
- Material: Plast
- 950 st
- Föreslaget kön: Pojke/Flicka
- Rekommenderad ålder (min.): 18 år Rekommenderad ålder (max.): 99 år
- 1,15 kg
| Drag | |
|---|---|
| Produkttyp | Byggsats |
| Produktfärg | Flerfärgad |
| Rekommenderad ålder (min.) | 18 år |
| Antal enheter | 950 st |
| Ljudeffekter som stöds | Inga |
| Material | Plast |
| Föreslaget kön | Pojke/Flicka |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 år |
| Ursprungsland | Tjeckien |
| Strömhantering | |
| Batterier krävs | Inga |
| Vikt och storlekar | |
| Paketvolym | 9,408 cm³ |
| Paketbredd | 382 mm |
| Paketdjup | 262 mm |
| Pakethöjd | 94 mm |
| Paketets vikt | 1,15 kg |
| Pakettyp | Låda |
| Förpackningens innehåll | |
| Batterier ingår | Inga |
| Logistikdata | |
| Huvudlådans längd (utvändig) | 398 mm |
| Huvudlådans bredd (utvändig) | 299 mm |
| Huvudlådans höjd (utvändig) | 280 mm |
| Bruttovikt huvudlåda (utvändig) | 3,87 kg |
| Nettovikt ytterförpackning | 3,46 kg |
| Ytterförpackningsvolym | 33,32 cm³ |
| Huvudförpackning (yttre) GTIN (EAN/UPC) | 5702017729381 |
| Pall nettovikt | 110,7 kg |
| Pallens bruttovikt | 148,7 kg |
| Palllängd | 120 cm |
| Pallbredd | 80 cm |
| Pallhöjd | 126,5 cm |
| Pallvolym | 1214,4 cm³ |
| Harmoniserade systemets (HS) kod | 95030035 |
| Leverantörsfunktioner | |
| Montering krävs | Ja |









