LEGO 42199 Technic Monster Jam DIGatron
🚚 Lagerstatus
🟡 Få på fjernlager - Forventet leveringstid 12 hverdage. Forventet levering: 04. Jun
Leverans och frakt
Leverans och frakt
För varor i lager kan du generellt förvänta dig att din beställning skickas samma dag som den görs (om du beställer före kl. 17.00).
Denna leveranstid kan förlängas under högtrafik.
På produktsidan kan du se om produkten finns i vårt eget lager eller om den finns i ett fjärrlager med längre förväntad leveranstid.
Om du har beställt varor från både ett fjärrlager och ditt eget lager skickas beställningen i allmänhet först när alla varor finns i lager/fjärrlagret har skickat dina varor.
OBS: I sällsynta fall skickas hela/delar av din beställning direkt från fjärrlagret – i dessa fall kan vi inte garantera att samma leveransmetod som valdes i kassan används.
Storleksguide
STORLEKSGUIDE
| STR | Bröst (A) | Midja (B) | Höft (C) | Höjd (D) |
|---|---|---|---|---|
| CM | CM | CM | CM | |
| 4-6 | 58–64 | 110–120 | ||
| 8-10 | 66–74 | 130–140 | ||
| 12-14 | 76–84 | 150–160 | ||
| S | 90 | 80 | 94 | 180 |
| M | 96 | 86 | 100 | 182 |
| L | 104 | 92 | 106 | 182 |
| XL | 112 | 98 | 112 | 182 |
| XXL | 120 | 104 | 118 | 182 |
Beskrivning
Beskrivning
LEGO LEG MONSTER JAM DIGATRON-FRIKTION
Återskapa den snabba actionupplevelsen från Monster Jam™ med denna leksakslastbil för pojkar och flickor från 7 år. LEGO® Technic Monster Jam DIGatron™ Bakåtdragningslastbil (42199) har en cool bakåtdragningsfunktion som skickar fordonet framåt, vilket låter barn återskapa de imponerande stunts som utförs av deras favoritmonstertruckar.
Den detaljerade monstertruckleksaken har iögonfallande grafik och autentiska Monster Jam-detaljer, inklusive DIGatrons spade, grip och enorma däck. Letar du efter en bra present till barn? Denna motorsport-tema leksak kommer att vara en rolig present till alla som älskar spänningen i Monster Jam-spektakulära upptåg.
LEGO Technic set innehåller realistiska rörelser och mekanismer som introducerar LEGO-byggare till ett tekniskt universum på ett engagerande och realistiskt sätt.
Leksakslastbil för barn från 7 år – LEGO® Technic Monster Jam™ DIGatron™ pullback-lastbil för flickor och pojkar som älskar monstertruckleksaker och pullback-leksaksbilar
Barnlastbil med pull-back-funktion – Dra tillbaka leksaksfordonet, släpp det sedan för att skicka det iväg i full fart i sann Monster Jam™-stil och återskapa trick och stunts som om du vore i monstertruckarenan.
Funktioner att bygga och utforska – LEGO®-fordonet har autentiska detaljer som en spade och gripklo, plus realistiska däck inspirerade av den riktiga Monster Jam™ DIGatron™
En Monster Jam™-leksak för barn som älskar att bygga och leka – Detta lekset är en rolig present till barn som älskar att bygga och utforska fordonsmodeller.
En perfekt present till barn – Bygg-ditt-eget-setet är en rolig presentidé för pojkar och flickor som älskar motorsport och spännande leksaksbilar.
En introduktion till ingenjörskonst – LEGO® Technic byggmodeller har realistiska rörelser och mekanismer som introducerar unga LEGO-byggare till ingenjörskonstens värld
Storlek – Byggsetet med 218 delar innehåller en modell som är över 10 cm hög, 19 cm lång och 11 cm bred.
- Byggsats
- Flerfärgad
- Material: Plast
- 218 st
- Föreslaget kön: Pojke/Flicka
- Rekommenderad ålder (min.): 7 år Rekommenderad ålder (max.): 99 år
- 405 g
| Drag | |
|---|---|
| Produkttyp | Byggsats |
| Produktfärg | Flerfärgad |
| Rekommenderad ålder (min.) | 7 år |
| Antal enheter | 218 st |
| Ljudeffekter som stöds | Inga |
| Material | Plast |
| Föreslaget kön | Pojke/Flicka |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 år |
| Ursprungsland | Kina |
| Strömhantering | |
| Batterier krävs | Inga |
| Vikt och storlekar | |
| Paketvolym | 2,66 cm³ |
| Paketbredd | 141 mm |
| Paketdjup | 262 mm |
| Pakethöjd | 72 mm |
| Paketets vikt | 405 g |
| Pakettyp | Låda |
| Förpackningens innehåll | |
| Batterier ingår | Inga |
| Logistikdata | |
| Huvudlådans längd (utvändig) | 299 mm |
| Huvudlådans bredd (utvändig) | 160 mm |
| Huvudlådans höjd (utvändig) | 280 mm |
| Bruttovikt huvudlåda (utvändig) | 1,83 kg |
| Nettovikt ytterförpackning | 1,62 kg |
| Ytterförpackningsvolym | 13,395 cm³ |
| Huvudförpackning (yttre) GTIN (EAN/UPC) | 5702017882697 |
| Pall nettovikt | 123,1 kg |
| Pallens bruttovikt | 164,1 kg |
| Palllängd | 120 cm |
| Pallbredd | 80 cm |
| Pallhöjd | 126,5 cm |
| Pallvolym | 1214,4 cm³ |
| Harmoniserade systemets (HS) kod | 95030035 |
| Leverantörsfunktioner | |
| Montering krävs | Ja |









