LEGO 42671 Friends Växtcafé och Blomsterkiosk
🚚 Lagerstatus
🟠 10+ på fjernlager - Forventet leveringstid 12 hverdage. Forventet levering: 04. Jun
Leverans och frakt
Leverans och frakt
För varor i lager kan du generellt förvänta dig att din beställning skickas samma dag som den görs (om du beställer före kl. 17.00).
Denna leveranstid kan förlängas under högtrafik.
På produktsidan kan du se om produkten finns i vårt eget lager eller om den finns i ett fjärrlager med längre förväntad leveranstid.
Om du har beställt varor från både ett fjärrlager och ditt eget lager skickas beställningen i allmänhet först när alla varor finns i lager/fjärrlagret har skickat dina varor.
OBS: I sällsynta fall skickas hela/delar av din beställning direkt från fjärrlagret – i dessa fall kan vi inte garantera att samma leveransmetod som valdes i kassan används.
Storleksguide
STORLEKSGUIDE
| STR | Bröst (A) | Midja (B) | Höft (C) | Höjd (D) |
|---|---|---|---|---|
| CM | CM | CM | CM | |
| 4-6 | 58–64 | 110–120 | ||
| 8-10 | 66–74 | 130–140 | ||
| 12-14 | 76–84 | 150–160 | ||
| S | 90 | 80 | 94 | 180 |
| M | 96 | 86 | 100 | 182 |
| L | 104 | 92 | 106 | 182 |
| XL | 112 | 98 | 112 | 182 |
| XXL | 120 | 104 | 118 | 182 |
Beskrivning
Beskrivning
LEGO Pflanzencafé och blomsterkiosk
Vackra blommor och fantastiska vänskaper går hand i hand i detta kreativa byggset för barn. LEGO® Friends Växtcafé och blomsteraffär (42671) för flickor och pojkar från 9 år innehåller 4 minidockfigurer, en kattfigur, en spårvagn och massor av tillbehör för fantasifull lek. Detta fantastiska lekset är en kreativ present till barn som älskar blommor och roliga leksaker, med en modell som är perfekt att visa upp.
Upptäck ett överflöd av blommor och växter i detta set som berättar historien om Aliya, Olly, Nova, Esma och katten Nugget, som älskar att umgås i blomsteraffären och caféet. Setet är fullt av detaljer som inspirerar till kreativ historieberättande. Det finns en söt leksaksspårvagn för figurerna att åka i, ett café med uteservering och ett kök med kaffemaskin. Det finns också ett blomsterstånd med buketter och krukväxter till salu. När barnen har lekt med setet kan de visa upp modellen på en hylla eller ett bord och njuta av de vackra blomsterdekorationerna dag efter dag.
Ett byggset som blomstrar av vänskap – Låt barns fantasi växa med LEGO® Friends Växtkafé och Blomsteraffär-leksetet för flickor och pojkar, med ett blomsteraffärs- och kaféscenario, plus en leksaksspårvagn.
Kreativt rollekset – Det detaljerade LEGO®-byggsetet har olika områden som inspirerar till vänskapshistorier, inklusive en blomsteraffär, ett kafé med uteservering, ett kök och en spårvagn.
4 LEGO® Friends karaktärer – Leksetet med blom- och cafétema innehåller minidockorna Aliya, Esma, Olly och Nova, plus kattfiguren Nugget och massor av mattillbehör, plus växt- och blomelement för rolig lek.
Massor av tillbehör – Utforska detaljer som kaffebryggare, bord, kakor, drycker, pallar, buketter, krukväxter, saxar, vattenkanna och mer.
En fantastisk kreativ present – Det iögonfallande setet är en perfekt present till barn som tycker om att bygga och visa upp detaljerade modellbyggsatser, med ett scenario de kan beundra dag efter dag.
Onlineserie – Inspirera till fler kreativa lekidéer med andra byggset (säljs separat) och LEGO® Friends: Next Chapter TV-serien, tillgänglig online, där barn kan möta karaktärerna från Heartlake City.
Låt oss berätta en vänskapshistoria – LEGO® Friends-serien med byggset låter barn utforska olika vänskapsögonblick med massor av möjligheter att skapa sina egna fantasifulla berättelser.
Storlek – Byggsetet med 1 138 delar innehåller en huvudmodell som är över 15 cm hög, 32 cm bred och 13 cm djup.
- Byggsats
- Flerfärgad
- Material: Plast
- 1138 st
- Föreslaget kön: Pojke/Flicka
- Rekommenderad ålder (min.): 9 år Rekommenderad ålder (max.): 99 år
- 1,35 kg
| Drag | |
|---|---|
| Produkttyp | Byggsats |
| Produktfärg | Flerfärgad |
| Rekommenderad ålder (min.) | 9 år |
| Antal enheter | 1138 st |
| Ljudeffekter som stöds | Inga |
| Material | Plast |
| Föreslaget kön | Pojke/Flicka |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 år |
| Ursprungsland | Ungern |
| Strömhantering | |
| Batterier krävs | Inga |
| Vikt och storlekar | |
| Paketvolym | 9,259 cm³ |
| Paketbredd | 282 mm |
| Paketdjup | 456 mm |
| Pakethöjd | 72 mm |
| Paketets vikt | 1,35 kg |
| Pakettyp | Låda |
| Förpackningens innehåll | |
| Batterier ingår | Inga |
| Logistikdata | |
| Huvudlådans längd (utvändig) | 297 mm |
| Huvudlådans bredd (utvändig) | 232 mm |
| Huvudlådans höjd (utvändig) | 474 mm |
| Bruttovikt huvudlåda (utvändig) | 4,44 kg |
| Nettovikt ytterförpackning | 4,06 kg |
| Ytterförpackningsvolym | 32,66 cm³ |
| Huvudförpackning (yttre) GTIN (EAN/UPC) | 5702017956602 |
| Pall nettovikt | 105,5 kg |
| Pallens bruttovikt | 140,4 kg |
| Palllängd | 120 cm |
| Pallbredd | 80 cm |
| Pallhöjd | 109,3 cm |
| Pallvolym | 1049,28 cm³ |
| Harmoniserade systemets (HS) kod | 95030035 |
| Leverantörsfunktioner | |
| Montering krävs | Ja |









