LEGO 43274 Disney Classic Minnies husdjurshotell
🚚 Lagerstatus
🟡 Få på fjernlager - Forventet leveringstid 12 hverdage. Forventet levering: 04. Jun
Leverans och frakt
Leverans och frakt
För varor i lager kan du generellt förvänta dig att din beställning skickas samma dag som den görs (om du beställer före kl. 17.00).
Denna leveranstid kan förlängas under högtrafik.
På produktsidan kan du se om produkten finns i vårt eget lager eller om den finns i ett fjärrlager med längre förväntad leveranstid.
Om du har beställt varor från både ett fjärrlager och ditt eget lager skickas beställningen i allmänhet först när alla varor finns i lager/fjärrlagret har skickat dina varor.
OBS: I sällsynta fall skickas hela/delar av din beställning direkt från fjärrlagret – i dessa fall kan vi inte garantera att samma leveransmetod som valdes i kassan används.
Storleksguide
STORLEKSGUIDE
| STR | Bröst (A) | Midja (B) | Höft (C) | Höjd (D) |
|---|---|---|---|---|
| CM | CM | CM | CM | |
| 4-6 | 58–64 | 110–120 | ||
| 8-10 | 66–74 | 130–140 | ||
| 12-14 | 76–84 | 150–160 | ||
| S | 90 | 80 | 94 | 180 |
| M | 96 | 86 | 100 | 182 |
| L | 104 | 92 | 106 | 182 |
| XL | 112 | 98 | 112 | 182 |
| XXL | 120 | 104 | 118 | 182 |
Beskrivning
Beskrivning
LEGO Minnies djurhotell
Fans av Disneys Musse Piggs Klubbhus från 4 år kan njuta av omtänksamma lekar när de lär sig bygga med LEGO® ǀ Disney Minnies Husdjurshotell (43274) setet. Detta byggbara set är en utmärkt presentidé för små barn och innehåller ett tvåvåningshotell med rutschkana, lekkök och kaninbur, en bil med släpvagn och mer. Innehåller LEGO ǀ Disney Mimmi Pigg och Kalle Anka minifigurer, plus LEGO ǀ Disney Figaro, Creampuff och Kaninmamma djurfigurer.
Ge en liten djurälskare en byggleksak som en rolig födelsedagspresent som bygger självförtroendet och låter vuxna leka med. 4 startklosselement ger barn en bra start på byggandet, och varje påse med klossar innehåller en karaktär så att leken kan börja direkt! Kan även kombineras med andra LEGO ǀ Disney byggset (säljs separat).
Förutom enkla bildinstruktioner för barn som ännu inte kan läsa finns det ett enkelt, intuitivt byggäventyr i LEGO Builder-appen, där barn kan zooma in och rotera modeller i 3D och mer. Innehåller 161 delar.
Byggleksaker designade för barn, inspirerade av Disneys Musse Piggs Klubbhus - Spänn flickor och pojkar från 4 år och uppåt med byggsetet Minnies husdjurshotell, som ökar barns lekglädje.
Vad finns i lådan - LEGO® ǀ Disney byggset innehåller ett modulärt husdjurshotell med rutschkana, lekkök och kaninbur, plus bil, släpvagn, 2 LEGO ǀ Disney minifigurer och 3 LEGO ǀ Disney husdjursfigurer
Liten bygg-egen-leksak med massor av funktioner – Det modulära djurhotellet har en fungerande gungbräda och kan delas upp i två våningar, kaninburen kan lossas från hotellet och släpvagnen kan kopplas på bilen.
Inspirerande LEGO®-element som sätter igång berättelser – Leksetet låter Disney-fans använda sin fantasi för rolig husdjursvård och trimning, genom att använda borsten eller göra godis till dem i lekköket.
Presentidé för små barn - Ett roligt val som LEGO® födelsedagspresent till små flickor, pojkar och fans från 4 år som älskar Disneys Mimmi Pigg och Kalle Anka
Intuitiv vägledning – LEGO® Builder-appen guidar barn på ett intuitivt byggäventyr med verktyg som låter dem zooma in och rotera modeller i 3D, spara set och hålla koll på hur långt de har kommit.
Byggleksaker för små barns lek - LEGO® ǀ Disney byggset för barn från 4 år introducerar flickor och pojkar till Disneys universum av TV-karaktärer, filmfavoriter och vardagshjältar
Storlek – LEGO® ǀ Disney byggsetet med 161 delar innehåller ett husdjurshotell med rutschkana och kaninbur, som är över 19 cm högt, 23 cm brett och 12 cm djupt.
- Byggsats
- Flerfärgad
- Material: Plast
- 161 st
- Föreslaget kön: Pojke/Flicka
- Rekommenderad ålder (min.): 4 år Rekommenderad ålder (max.): 99 år
- 497 g
| Drag | |
|---|---|
| Produkttyp | Byggsats |
| Produktfärg | Flerfärgad |
| Rekommenderad ålder (min.) | 4 år |
| Antal enheter | 161 st |
| Ljudeffekter som stöds | Inga |
| Material | Plast |
| Föreslaget kön | Pojke/Flicka |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 år |
| Ursprungsland | Kina |
| Strömhantering | |
| Batterier krävs | Inga |
| Vikt och storlekar | |
| Paketvolym | 3,606 cm³ |
| Paketbredd | 222 mm |
| Paketdjup | 262 mm |
| Pakethöjd | 62 mm |
| Paketets vikt | 497 g |
| Pakettyp | Låda |
| Förpackningens innehåll | |
| Batterier ingår | Inga |
| Logistikdata | |
| Huvudlådans längd (utvändig) | 263 mm |
| Huvudlådans bredd (utvändig) | 238 mm |
| Huvudlådans höjd (utvändig) | 280 mm |
| Bruttovikt huvudlåda (utvändig) | 2,26 kg |
| Nettovikt ytterförpackning | 1,99 kg |
| Ytterförpackningsvolym | 17 526 cm³ |
| Huvudförpackning (yttre) GTIN (EAN/UPC) | 5702017975788 |
| Pall nettovikt | 119,3 kg |
| Pallens bruttovikt | 160,5 kg |
| Palllängd | 120 cm |
| Pallbredd | 80 cm |
| Pallhöjd | 126,5 cm |
| Pallvolym | 1214,4 cm³ |
| Harmoniserade systemets (HS) kod | 95030035 |
| Leverantörsfunktioner | |
| Montering krävs | Ja |









