LEGO 60443 City F1-depåstopp med depåpersonal och Ferrari-förare
🚚 Lagerstatus
🟠 10+ på fjernlager - Forventet leveringstid 8 hverdage. Forventet levering: 17. Apr
Leverans och frakt
Leverans och frakt
För varor i lager kan du generellt förvänta dig att din beställning skickas samma dag som den görs (om du beställer före kl. 17.00).
Denna leveranstid kan förlängas under högtrafik.
På produktsidan kan du se om produkten finns i vårt eget lager eller om den finns i ett fjärrlager med längre förväntad leveranstid.
Om du har beställt varor från både ett fjärrlager och ditt eget lager skickas beställningen i allmänhet först när alla varor finns i lager/fjärrlagret har skickat dina varor.
OBS: I sällsynta fall skickas hela/delar av din beställning direkt från fjärrlagret – i dessa fall kan vi inte garantera att samma leveransmetod som valdes i kassan används.
Storleksguide
STORLEKSGUIDE
| STR | Bröst (A) | Midja (B) | Höft (C) | Höjd (D) |
|---|---|---|---|---|
| CM | CM | CM | CM | |
| 4-6 | 58–64 | 110–120 | ||
| 8-10 | 66–74 | 130–140 | ||
| 12-14 | 76–84 | 150–160 | ||
| S | 90 | 80 | 94 | 180 |
| M | 96 | 86 | 100 | 182 |
| L | 104 | 92 | 106 | 182 |
| XL | 112 | 98 | 112 | 182 |
| XXL | 120 | 104 | 118 | 182 |
Beskrivning
Beskrivning
LEGO PLAY TBD-CITY-ALICIA-60443
Ta med spänningen från racerbanan till barns lek med LEGO® City F1® Depåstopp och Depåbesättning med Ferraribil (60443) lekset för åldrarna 6 och uppåt. Modellsetet innehåller allt som barn behöver för blixtsnabba depåstopp, inklusive nya slickdäck, hjulkanoner och en besättning som intar positioner med en knapptryckning för turboladdade däckbyten. Leksetet innehåller en Ferrari Formel 1-leksaksracerbil, plus minifigurer av 1 förare och 4 mekaniker, och är inställt för unga racentusiaster.
LEGO Formel 1-modellen levereras med tryckta steg-för-steg-bygginstruktioner, och LEGO Builder-appen har digitala instruktioner som gör att barn kan zooma in och rotera modeller i 3D medan de bygger, följa sina framsteg och utforska och spara andra lekset.
Fånga spänningen på racerbanan med detta LEGO City F1-leksaksset med fordon – en perfekt julklapp eller födelsedagspresent till unga racingfans. Utforska det dynamiska utbudet av LEGO byggset med F1-tema (säljs separat) för barn och vuxna.
LEGO® Formel 1-leksak med fordon – Få in spänningen från Formel 1-racing i barns lek med LEGO City F1® Pit Stop och Pit Crew Ferrari-leksetet för barn från 6 år och uppåt.
Vad finns i lådan? - Allt barn behöver för att bygga en F1®-depåstopp och Ferrari-leksaksbil, plus 1 förare och 4 minifigurer av depåmekaniker.
Ett F1®-modellbyggset med roliga funktioner – Kör bilen in i depåstoppet och tryck på en spak för att flytta depåpersonalen till rätt position för ett turboladdat däckbyte.
LEGO® F1® byggbart set med tillbehör för realistisk depåaction – LEGO minifigurtillbehör inkluderar verktyg, nya slickdäck och hjulvapen
En rolig jul- eller födelsedagspresent till barn – Överraska din blivande racer med detta F1®-tema LEGO® City-lekset för pojkar och flickor från 6 år och uppåt
Digitalt byggkul – Hitta instruktioner för F1®-miniatyrdepåstoppet i LEGO® Builder-appen, där barn kan spara set, följa sina framsteg och zooma in och rotera modeller i 3D medan de bygger.
Mer spännande Formel 1-action – Håll utkik efter andra LEGO® F1® byggset (säljs separat) som hela familjen kan bygga, visa upp och tävla med.
Storlek – Pit Stop-modellen i detta LEGO® City-set med 322 delar är över 8 cm hög, 14 cm bred och 5 cm djup.
- Byggsats
- Flerfärgad
- Material: Plast
- 322 st
- Föreslaget kön: Pojke/Flicka
- Rekommenderad ålder (min.): 6 år Rekommenderad ålder (max.): 99 år
- 580 g
| Drag | |
|---|---|
| Produkttyp | Byggsats |
| Produktfärg | Flerfärgad |
| Rekommenderad ålder (min.) | 6 år |
| Antal enheter | 322 st |
| Ljudeffekter som stöds | Inga |
| Material | Plast |
| Föreslaget kön | Pojke/Flicka |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 år |
| Ursprungsland | Ungern |
| Strömhantering | |
| Batterier krävs | Inga |
| Vikt och storlekar | |
| Paketvolym | 3 989 cm³ |
| Paketbredd | 191 mm |
| Paketdjup | 354 mm |
| Pakethöjd | 59 mm |
| Paketets vikt | 580 g |
| Pakettyp | Låda |
| Förpackningens innehåll | |
| Batterier ingår | Inga |
| Logistikdata | |
| Huvudlådans längd (utvändig) | 370 mm |
| Huvudlådans bredd (utvändig) | 193 mm |
| Huvudlådans höjd (utvändig) | 210 mm |
| Bruttovikt huvudlåda (utvändig) | 1,98 kg |
| Nettovikt ytterförpackning | 1,74 kg |
| Ytterförpackningsvolym | 14 996 cm³ |
| Huvudförpackning (yttre) GTIN (EAN/UPC) | 5702017884363 |
| Pall nettovikt | 104,4 kg |
| Pallens bruttovikt | 143,6 kg |
| Palllängd | 120 cm |
| Pallbredd | 80 cm |
| Pallhöjd | 119,5 cm |
| Pallvolym | 1147,2 cm³ |
| Harmoniserade systemets (HS) kod | 95030035 |
| Leverantörsfunktioner | |
| Montering krävs | Ja |









